RonKo Fun & Fight
Bine ati venit in comunitatea RonKo Fun & Fight !!!!!
RonKo Fun & Fight
Bine ati venit in comunitatea RonKo Fun & Fight !!!!!
RonKo Fun & Fight
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

RonKo Fun & Fight

Bine Ati Venit Pe Forumul Serverului de Counter-Strike RonKo Fun & Fight
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Serverul Cs.ROnkO.RO

In jos 
+5
antrptspect
bLasT
QuietKey
Midnighte
ronnie
9 participan?i
AutorMesaj
ronnie
Admin
ronnie


masculin
Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/06/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeMier 13 Aug 2008, 17:57

Aici va puteti posta opiniile despre serverul nostru de counter-strike v1.6 Cs.RonKo.RO


Ultima editare efectuata de catre ronnie in Dum 06 Sept 2009, 16:29, editata de 3 ori
Sus In jos
https://ronko.forumgratuit.ro
Midnighte

Midnighte


masculin
Numarul mesajelor : 125
Data nasterii : 28/09/1991
Varsta : 33
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/06/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeJoi 14 Aug 2008, 07:53

1 - Daca s`ar putea micsora timpul de cumparare,de la 30 sec dupa ce incepe runda,la 15 secunde,deoarece pe unele harti,oamenii stau in baza,cumpara 4 HE consecutive si le arunca pana nu mai pot.Nu mi se pare corect,de accea propun sa fie micsorat timpul la 15 secunde dupa ce incepe runda sa fie limita,nu 30 secunde cum este acuma.

2 - Daca s`ar putea rezolva sistemul de votare automat al serverului (care se da cam cu 1-2 minute inainte de a se termina timpul alocat unei harti).Adica,apar la vot 5 harti automat,insa apar harti ori foarte rar jucate,ori prea mici,ori apare aceeasi harta de 4 ori de ales (in cadrul acelui vot automat).

Daca s`ar putea rezolva problemele de mai sus,cred ca ar fi un server mai bun decat este acuma study
Sus In jos
ronnie
Admin
ronnie


masculin
Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/06/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeJoi 14 Aug 2008, 13:48

Am mai auzit asta..la amicul tau cu timpul de cumparare..
Eu n-am vazut pe nimeni sa arunce cu he incontinuu..si lasa asa..ca e bine..unde sa arunce "petardele"?..da-mi exemplu(nuke e departe, dust2..la poarta x1?..hmmm nu cred, inferno e departe, aztec e departe, train e departe..)..deci mai las putin 30..initial fiind 15..dar se intampla sa bei un suc..apa..si sa intarzii 10-15 sec..deci RAMANE TIMPUL 30.
2.e plugin de alegere al hartilor..si le amesteca..cand or fi admini Non-Stop..o sa-l scot ( sa-i vad pe cei care au promis ca stau noaptea si dimineatza)
Sus In jos
https://ronko.forumgratuit.ro
Midnighte

Midnighte


masculin
Numarul mesajelor : 125
Data nasterii : 28/09/1991
Varsta : 33
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/06/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeJoi 14 Aug 2008, 15:45

Noaptea cred ca au sa steam admini,insa dimineata...doh.
Oricum,am patit`o nu numai eu,faza cu HE`urile,ci mai multi.De asta am decis sa postez.
Apropo,un exemplu in constitui eu + cei care jucau in acel moment.Deci eram pe dust2,tero,mergem 4-5 la rush pe poarta mare.Iti dai seama ca am facut maxim 15 sec pana la poarta,cand arunca lake 4 HE`uri sau mai multe pe poarta.Nu ne`a luat pe nici 1 (THANK GOD !),insa toti eram secati.Mai dadea 1 singur HE peste celelalte,zburam jumate de echipa.Totusi,doar pe dust2 cred ca este posibil,insa totusi e o posibilitate destul de mare (tero daca fac rush,ajung in baza la CT sau in jurul ei in cam 15-20 sec cel mult).
Sus In jos
QuietKey
Admin
QuietKey


Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 02/07/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: re   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeJoi 14 Aug 2008, 16:42

Faza asta care ai descris-o tu se intampla MULT MAI RAR decat atunci cand: mori, pui cs-ul pe taskbar, faci altceva,vezi ca iti fuge mousele deci a inceput runda, intri si nu poti sa iti cumperi arma pt ca buytime e pus pe 15 sec. - si asta se poate intampla pe orice harta.
Sus In jos
ronnie
Admin
ronnie


masculin
Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/06/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeJoi 14 Aug 2008, 18:14

Concluzia: freegame..dar ce cauti in 20 sec in baza la tero?!..cand poti apara x-urile..d-aia am lasat..sa mai stati si pe x-uri..cei care au de gand sa moara ..mai tarziu de 15-20.sec Very Happy, daca nu vrei...esti KAMIKAZE Smile)))) ( ca mine)
Sus In jos
https://ronko.forumgratuit.ro
Midnighte

Midnighte


masculin
Numarul mesajelor : 125
Data nasterii : 28/09/1991
Varsta : 33
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/06/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeJoi 14 Aug 2008, 19:18

ronnie a scris:
Concluzia: freegame..dar ce cauti in 20 sec in baza la tero?!..cand poti apara x-urile..d-aia am lasat..sa mai stati si pe x-uri..cei care au de gand sa moara ..mai tarziu de 15-20.sec Very Happy, daca nu vrei...esti KAMIKAZE Smile)))) ( ca mine)

Pardon,am zis ca sunt TERO atacand CT lol! - kamikaze am fost,sunt si voi fi lol! HI5 ! Very Happy
Sus In jos
bLasT




masculin
Numarul mesajelor : 5
Data nasterii : 15/02/1990
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: CS.ICAI.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeLun 18 Aug 2008, 09:10

-Cand se da automat la votare si iese o harta pe care nu o are un anumit player dc nu merge downloadata direct dp server?Neutral... azi a fost vot automat si a iesit d2_night si nu mergea downloadata de pe serverul vostru am loat`o de pe oDc:|.. rezolvati chestia asta:D
Sus In jos
antrptspect




masculin
Numarul mesajelor : 2
Data nasterii : 02/11/1989
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeMar 19 Aug 2008, 20:00

sugestii pentru imbunatatirea serverului : schimba o parte din admini .. ca multi din ei nu au treaba cu adminatu si baneaza oamenii degeaba fara dovezi .. ms
Sus In jos
Strutter

Strutter


masculin
Numarul mesajelor : 3
Data nasterii : 28/07/1992
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/08/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeMier 20 Aug 2008, 14:39

ronnie a scris:
Aici va puteti posta opiniile despre serverul de counter-strike Cs.Icai.Ro
Astept Sugestii de la voi pentru imbunatatirea serverului.."daca as mai putea cum" !!!!

Roonie as avea si eu o sugestie.Vreau sa le fac viata un pic mai ushoara adminilor.Atunci knd un player reclama un admin si se bazeaza pe ce scrie in consola si faca poza q consola unde vrea el sa dovedeasca cv k asa dak da copy/paste el poate sa schimbe atunci knd il posteaza pe forum.Deci ar fi mai bn sa poza poza q consola dakt sa dea copy/paste ..sper k e o sugestie buna
Sus In jos
Midnighte

Midnighte


masculin
Numarul mesajelor : 125
Data nasterii : 28/09/1991
Varsta : 33
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/06/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeJoi 21 Aug 2008, 07:45

Se refera,ca atunci cand se face o reclamatie/cerere unban,persoana respectiva sa aduca dovezi,prin POZE (PrintScreen`uri),nu prin copierea textului din consola,deoarece,daca ar copia textul,el ar putea fi modificat,spre deosebire de o poza (ar fi mult mai greu de modificat poza)
Sus In jos
bLasT




masculin
Numarul mesajelor : 5
Data nasterii : 15/02/1990
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeJoi 21 Aug 2008, 09:04

Eu am inteles din prima:).. si e o sugestie buna... Daca ar veni cineva cu o reclamatie Copy/paste sper sa nu se ia in considerare.. oricine poate sa modifice:|
Sus In jos
Midnighte

Midnighte


masculin
Numarul mesajelor : 125
Data nasterii : 28/09/1991
Varsta : 33
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/06/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeJoi 21 Aug 2008, 09:18

bLasT a scris:
Eu am inteles din prima:).. si e o sugestie buna... Daca ar veni cineva cu o reclamatie Copy/paste sper sa nu se ia in considerare.. oricine poate sa modifice:|

Asta se intelege...

Oricum,as avea eu o propunere pentru server.
Sa bagi ceva gen FADETOBLACK pentru a da pe playeri (nu stiu daca se numeste chiar asa),o comanda speciala la admini,care sa dea pe un player sa vada daca are wall (normal,daca playerul respectiv e curat,ecranul i se face negru si nu vede nimic...daca are wall,joaca ca si cum nimic nu s`a intamplat).Astept pareri Very Happy
Sus In jos
Strutter

Strutter


masculin
Numarul mesajelor : 3
Data nasterii : 28/07/1992
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/08/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeJoi 21 Aug 2008, 10:07

eu ceea ce am vrut sa zik(bn makar k au inteles cativa) e sa nu se mai ia in considerare copy/paste din consola deoarece poate fi editat ci direct sa aduk poza q consola :Wink
Sus In jos
bLasT




masculin
Numarul mesajelor : 5
Data nasterii : 15/02/1990
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeJoi 21 Aug 2008, 11:29

Midnighte a scris:
bLasT a scris:
Eu am inteles din prima:).. si e o sugestie buna... Daca ar veni cineva cu o reclamatie Copy/paste sper sa nu se ia in considerare.. oricine poate sa modifice:|

Asta se intelege...

Oricum,as avea eu o propunere pentru server.
Sa bagi ceva gen FADETOBLACK pentru a da pe playeri (nu stiu daca se numeste chiar asa),o comanda speciala la admini,care sa dea pe un player sa vada daca are wall (normal,daca playerul respectiv e curat,ecranul i se face negru si nu vede nimic...daca are wall,joaca ca si cum nimic nu s`a intamplat).Astept pareri Very Happy

"FADETOBLACK" asta e exact ca BLINDU Smile Ar fi bine sa bage pe Server FADETOBLACK sau Blind Smile
Sus In jos
TOTavi
Moderator
TOTavi


masculin
Numarul mesajelor : 81
Data nasterii : 05/11/1986
Varsta : 37
Localizare : pana unde ajung cu banii mei
Data de inscriere : 19/06/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeJoi 21 Aug 2008, 12:05

exista comanda .. dar au acces la ea doar anumitzi admini
Sus In jos
Midnighte

Midnighte


masculin
Numarul mesajelor : 125
Data nasterii : 28/09/1991
Varsta : 33
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/06/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeJoi 21 Aug 2008, 13:22

TOTavi a scris:
exista comanda .. dar au acces la ea doar anumitzi admini

Aha,scuze,nu stiam...
Sus In jos
bLasT




masculin
Numarul mesajelor : 5
Data nasterii : 15/02/1990
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeDum 24 Aug 2008, 15:03

ar fi bine sa aibe acces la comanda si sloturile... dar sa nu abuzeze aiurea de comanda Smile
Sus In jos
Midnighte

Midnighte


masculin
Numarul mesajelor : 125
Data nasterii : 28/09/1991
Varsta : 33
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/06/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeLun 25 Aug 2008, 16:25

Am 2 reclamatii despre server...

1.Nu merge sa downloadezi harti de pe server (daca se schimba de ex pe o harta noua,playerii care nu o au nu o pot lua de pe server,si nici nu pot intra pana cand nu se schimba pe o harta pe care ei o au deja)
2.Nu mai merg sunetele
Sus In jos
bLasT




masculin
Numarul mesajelor : 5
Data nasterii : 15/02/1990
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeLun 25 Aug 2008, 18:50

De mult timp nu merge sa downloadezi hartile de pe server Sad..
Sus In jos
QuietKey
Admin
QuietKey


Numarul mesajelor : 13
Data de inscriere : 02/07/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: re   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeMier 27 Aug 2008, 00:04

DIn cate stiu FADETOBLAK e un plugin care inegreste ecranul jucatorilor trecuti, nu are legatura cu ce vorbeati voi. Pluginul vostru se numeste amx_blind. - pe langa faptul ca trebuie modificat (el cum e facut baga un mare anunt pe ecran cand este folosit) voi ca admini, propunand acest plugin recunoasteti ca NU sunteti in stare sa vedeti cine e codat si cine nu.

App amx_blind este pentru cei cu script care nu iau flash, la wall se poate trece peste acest plugin usor.

in legatura cu download-ul si cu sunetele: momentan exista o problema in a accesa direct sv-ul plus ca cine ar trebui sa ajute..nu e de gasit. se incearca a se rezolva problema in cel mai scurt timp.
Sus In jos
Pictoru'

Pictoru'


masculin
Numarul mesajelor : 1
Data nasterii : 26/02/1987
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti.Militari
Data de inscriere : 10/10/2008

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: hmmm   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeVin 10 Oct 2008, 20:52

e oke serveru , populat , fun , freegame , pacat ca mai intra cate un copil frustrat care nu poate fara wall ... in rest all good
Sus In jos
Isabela

Isabela


feminin
Numarul mesajelor : 15
Data nasterii : 07/06/1989
Varsta : 35
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 01/02/2010

Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitimeMier 03 Feb 2010, 16:54

E frumos serverul , dar e pacat ca intra putini pe el dar cred ca este nevoie de timp pt a-l face si mai popular :X Cool
Sus In jos
Continut sponsorizat





Serverul Cs.ROnkO.RO Empty
MesajSubiect: Re: Serverul Cs.ROnkO.RO   Serverul Cs.ROnkO.RO Icon_minitime

Sus In jos
 
Serverul Cs.ROnkO.RO
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum sa iti faci serverul public [47+48] windows si linux
» Ronko.ro >>> OnLine
» Jucatori RonKo CUP
» Ratele serverului ronko
» Premii RonKo Cup

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RonKo Fun & Fight  :: Serverul RonKo Fun & Fight-
Mergi direct la: