RonKo Fun & Fight
Bine ati venit in comunitatea RonKo Fun & Fight !!!!!
RonKo Fun & Fight
Bine ati venit in comunitatea RonKo Fun & Fight !!!!!
RonKo Fun & Fight
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

RonKo Fun & Fight

Bine Ati Venit Pe Forumul Serverului de Counter-Strike RonKo Fun & Fight
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Steam Hijacked --- ATENTIE !!!!

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
ronnie
Admin
ronnie


masculin
Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/06/2008

Steam Hijacked --- ATENTIE !!!! Empty
MesajSubiect: Steam Hijacked --- ATENTIE !!!!   Steam Hijacked --- ATENTIE !!!! Icon_minitimeMar 13 Ian 2009, 15:34

Vedeti ca exista un user din staff "Steam Veriffication Account" sau ceva de genu( sa nu va inselati..nu este din STAFF), care cere parola! Nu o dati! Eu mi-am pierdut contul acum vreun an!Am primit un mesaj de la un "oarecare" ca si cum ar fi fost din staff-ul steam, am accesat un link si imi cerea user account si parola, semanand perfect cu acel link de la steampowered. Am trimis mail sa mi-l recuperez ! Mare atentie!
Chiar pe site-ul lor.. specifica : " NU DATI USER ACCOUNT SAU PASSWORD NIMANUI !!!"


Ultima editare efectuata de catre ronnie in Mar 13 Ian 2009, 16:37, editata de 2 ori
Sus In jos
https://ronko.forumgratuit.ro
Midnighte

Midnighte


masculin
Numarul mesajelor : 125
Data nasterii : 28/09/1991
Varsta : 33
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 20/06/2008

Steam Hijacked --- ATENTIE !!!! Empty
MesajSubiect: Re: Steam Hijacked --- ATENTIE !!!!   Steam Hijacked --- ATENTIE !!!! Icon_minitimeMar 13 Ian 2009, 16:23

Nu inteleg cum sa iti dai steamID si password la "Steam Veriffication Account".Totusi,daca ar exista asa ceva,ei ar avea acces la baza de date si nu ar mai fi nevoie sa te intrebe.Acelasi lucru e si cu card`urile si totusi mai exista lume care este "fraierita" lol!


Apropo,altii incearca altfel sa iti fure contul.Stau prieteni cu tine 1-7 zile,se imprietenesc cu tine (vorbesc aproape zilnic cu tine,pentru a mentine contactul si a arata ca sunt de incredere) si apoi iti cer steamID si pass,zicand ca au de jucat un meci sau si mai simplu,au de dat probe pentru un clan si nu pot intra pe contul lor de steam.Asa,au nevoie doar de 5-10 min contul tau.In timpul asta,iti modifica toate detaliile,parola si dus ti`este contul.Asa ca luati aminte...
Sus In jos
 
Steam Hijacked --- ATENTIE !!!!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» STEAM ONLY VAC 2 **vs** Steam +NonSteam ( codati)
» Cumpara Steam prin SMS
» Friends Steam List

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RonKo Fun & Fight  :: STEAM-
Mergi direct la: